środa, 26 września 2012

Deska tarasowa na taras. Jak to zrobić najtaniej?

Z roku na rok nasze społeczeństwo staje się coraz bogatsze. Ludzie budują coraz więcej domów jednorodzinnych i mają więcej czasu i pieniędzy na wypoczynek. Jednym z pomysłów na dobrą inwestycję jest budowa tarasu w ogrodzie. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym. Sprawimy sobie coś co będzie ozdobą ogrodu, a z drugiej strony będzie to rzecz całkiem funkcjonalna i praktyczna. Przeważnie drewniany taras to wydatek rzędu 5000 złotych, czyli sporo.

Główny koszt stanowi tutaj cena drewna egzotycznego, które używa się do wykończenia tarasu. Na naszym rynku możemy znaleźć mnóstwo różnych gatunków sprowadzanych z całego świata. Mogę tutaj wymienić kilka z nich gdyby Państwo chcieli zacząć od czegoś szukać, oto kilka nazw: bangkirai, itauba, sucupira, merbau, tatajuba, massaranduba, ipe-lapacho itd. Jedna wspólna cecha tych gatunków to ich wysoka cena, w granicach 200 złotych za metr kwadrat. Jeżeli nie jesteście Państwo do końca przekonani czy warto wydawać aż tyle pieniędzy na taras to mam dla Was propozycję abyście rozważyli wykorzystanie naszych gatunków drzew. Mam tutaj na myśli modrzew, sosnę, daglezję. Są to gatunki iglaste, co oznacza, że jest to drewno bardziej miękkie niż egzotyki. Ma to niestety taką wadę, że jest ono miękkie i łatwiej jest uszkodzić takie deski. Najważniejsze jest jednak to, że deska tarasowa z tego rodzaju drewna kosztuje o jakieś pięćdziesiąt procent mniej niż egzotyki.
Polecam deskę sosnową, impregnowaną ciśnieniowo o grubości minimum 27mm. Taką deskę dostaniecie już od 30 złotych. Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani skorzystaniem z mojej rady to najlepiej przedzwońcie do najbliższego tartaku lub nawet kilku i zapytajcie czy mają w sprzedaży taki wyrób. W polskich tartakach produkuje się bardzo dużo takiej deski, która później trafia na rynki zachodnie. Kupując tanią deskę możecie Państwo przekonać się czy taras jest naprawdę Wam potrzebny. Za taras z drewna sosnowego zapłacicie połowę tego co za egzotyk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz